IQ score helper IQ score helper .

IQ score helper

تاثير آلودگي هوا بر هوش انسان


همه ي ما مي دانيم كه آلودگي هوا بر روي عوامل زيادي از زندگي روزمره امون تاثير گذاشته است به زور مثال اتمسفر, سلامتي, مرگ و مير, بيماري هاي ديابتي, بيماري هاي تنفسي كه شاخص آنها است و حالا هم بر روي سطح هوش ما تاثير دارد.

به گزارش ايسنا و به نقل از ديلي‌ميل، چين يكي از آلوده‌ترين كشورهاي جهان است و هرروز بدتر از ديروز از اين آلودگي عذاب ميكشد و تحت تاثير آسيب هاي مخرب قرار دارد.

و اما چيزي كه در حال حاضر دانشمندان را نگران كرده است لطمه اي است كه آلودگي هوا به سطح هوش و توانايي هاي كلامي و رياضي و توانايي هاي شناختي و ذهني افراد وارد مي كند و درواقع هوش آنها را پايين مي آورد.

بيشتر بخوانيد: IQEXAM

و اما تحقيقاتي در گذشته وجود داشت كه اعلام مي كرد سطح هوش با بالا رفتن سن پايين مي آيد حال در اين نظريه به نتيجه رسيده اند كه آلودگي هوا اين موضوع را تشديد ميكند و باعث كاهش توانايي هاي ذهني در افراد سالخورده مخصوصا آن دسته از افرادي كه به ميزان كمتري تحصيل كرده اند ميشود, و بيشتر هم مركز هدفش تاثير بر وظايفي است كه نياز به توانايي هاي كلامي و رياضي دارند است.

البته اين تحقيق از جمله تحقيقات اوليه اي مبني بر رابطه آلودگي هوا با كاهش ميزان هوش نيست تحقيقات قبلي نشان داده اند كه آسيب هاي بدتري هم ميتواند وارد كند كه عوارضي نيست چون كاهش هوش فرزندي كه در شكم مادر در معرض آلودگي بوده و حالا تاثيرات اش را در سن 5 سالگي ميبيند.

فضاي سبز عملكرد شناختي را افزايش مي‌دهد

خوشبخنانه جواب مثبت است تحقيقات نشان ميدهد كه نزديك بودن به فضاي سبز از آسيب هاي آلودگي جلوگيري ميكند و حتي در كودكان باعث افزايش توجه و بهبود خواب آنها ميشود.


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۴۶:۳۰ توسط:brent brunti موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :